Aktuality Louče
196
zpět na Louč - komentuje svět žurnalistiky a médií          © Milan Šmíd
Louč se snaží posvítit i na témata, o kterých nepíší www.ceskamedia.cz, www.radiotv.cz, www.britskelisty.cz, www.virtually.cz, www.mediar.cz, www.mam.cz, www.istrategie.cz, www.idnes.cz, www.lidovky.cz, www.ihned.cz, www.novinky.cz, www.parabola.cz, www.digizone.cz, www.novyden.cz/, a která se jen občas objeví na stránkách http://extra.cz (M.Čermák), http://www.reflex.cz/potucek/, http://blok.rozanek.cz/, blog.vozovna.cz, www.medialne.sk, www.radioweb.sk, a dalších URL.

NA OKRAJ DNŮ 1.-31.5.2008... ARCHIV     TÉMATA

28.5.2008 Ad: vlastník televize Nova koupil Jyxo s.r.o.. Když se mě včera ptal Daniel Dočekal, co tomu říkám, odkázal jsem na včerejší Louč. Na to Daniel reagoval mailem: "...já si myslím že vím, co s tím budou chtít dělat - podle mého si myslí, že si koupili generátor návštěvnosti shodný s funkcí hlavní stránky Seznam.cz." V tomto smyslu také napsal článek do Lupy.
Dnes jsem Danielovi poslal mail tohoto znění: "Nesleduji to příliš do hloubky, ale vím jedno. CME je akciovou společností, která řadu akcí dělá hlavně proto, aby vedení firmy ukázalo svým akcionářům, že odpovědně rozmnožuje jejich peníze. Jestliže nyní platí, že internet je perspektivním médiem, investují do internetu. Detaily je už tolik nezajímají, ale často na detailech záleží. Celá slavná tn.cz je podle mne zatím plácnutí do vody. Což nevylučuje, že dlouhodobě se osvědčí pravidlo: když do něčeho nacpu hodně peněz, možná nevydělám, ale nemohu percentuálně příliš prodělat (styl hollywoodských blockbusterů)."
P.S. Následně jsem si přečetl názor, že perspektiva tn.cz jako navštěvovaného bulvárního média se podceňuje. Uvidíme!

| nahoru |

27.5.2008 Dnes jsem dostal tiskovou zprávu, podle níž vlastník televize Nova koupil firmu Jyxo s.r.o., provozující vyhledávač jyxo.cz a webovou stránku blog.cz. Jenom nevím, co s tím na Nově budou dělat. Již řadu dnů navštěvuji webovou stránku tn.cz, abych se znovu a znovu přesvědčoval, že mě na ní nic neláká. Budování internetového portálu a další internetové akvizice mohou z hlediska vzdálených finančních investorů a akcionářů Novy vypadat slibně, ale jednou přijde chvíle, kdy se budou muset skládat účty...

 • Pro záznam uvádím, že v neděli 25.5. se Otázky Václava Moravce konaly v podbrdské vesnici Borovno, kde se diskutovalo o záměru postavit v Brdech americkou radarovou základnu. Pořad jsem si poslechl dodatečně ze záznamu a myslím, že ČT ho zvládla na jedničku. Jak uvedly komentáře, každý zde dostal prostor a jak u diváků dopadl, záleželo jedině na něm.
  | nahoru |

  23.5.2008 Nový televizní zpravodajský kanál s digitální licencí Z1 chce od 1. června vysílat. Před týdnem to oznámil Martin Mrnka na konferenci v Českém Krumlově, včera k tomu v kavárně Louvre uspořádal tiskovou konferenci. Vysílání Z1 by mělo být terestricky k dispozici v Praze, Ostravě a Brnu v dosavadním multiplexu "B" telekomunikačního operátora CDG. Současně s tiskovkou Z1 spustila vysílání ve formě reklamní smyčky. Promo se Z1 zatím daří. Teď ještě aby velká slova (alternativa pro inteligentního diváka, 3% podíl na trhu) se naplnila činy.

  | nahoru |

  20.5.2008 Nestíhám. Také proto informace o konání VIII. Českokrumlovské mediální konference ve dnech 15.-16.5. vkládám do Louče se zpožděním. Téma: Média veřejné služby v roce 2008. Byl jsem tam a vystoupil (zde záznam video, audio, a PPT prezentace).

 • - Dnes jsem byl na jiné konferenci s tématem "Pražské jaro 1968: Literatura-film-media.". Pořadatel: Literární akademie, Soukromá vysoká škola Josefa Škvoreckého. Také tady jsem přednášel referát - Média v období Pražského jara 1968. Není tedy divu, že jsem skoro dva týdny neměl čas starat se o aktualizaci této webové stránky.
  | nahoru |

  7.5.2008 Týdenní pauza v této rubrice byla způsobena tím, že některé mediální události konce dubna a počátku května (neúspěšné hlasování o vyslovení nedůvěry vládě, klidný 1. máj, nový web TV Nova, nový TV program Sport 5, apod.) jsem zaznamenal ve zvláštních příspěvcích ("Přitažlivost květnových začátků", "Nova na internetu - první krůčky"), které teď umisťuji také do blogu na aktualne.cz (nechal jsem se "ukecat" Liborem Stejskalem, jehož úloha při moderování zdejších čtenářských diskusí by stála za analýzu).

  | nahoru |


  Média, Internet, TV Nova a já, je název knihy, v níž je výběr mé publicistické činnosti od roku 1990. O co jde, je možné se dozvědět zde v úvodu nebo tady v obsahu knihy. O lidech, které knížka zmiňuje, lze získat informaci ve jmenném a věcném rejstříku. Vydalo a distribuuje vydavatelství ISV v Praze, fax 02-24317402. Kniha je k dostání v prodejně Carolinum, Praha 1, Celetná 18.