Aktuality Louče
364
zpět na Louč - komentuje svět žurnalistiky a médií          © Milan Šmíd
Louč v mezích časových kapacit a finančních možností sleduje
ceskenoviny.cz, denikn.cz, irozhlas.cz, www.idnes.cz, www.lidovky.cz, www.ihned.cz, www.denik.cz, novinky.cz, www.e15.cz, respekt.cz, Echo24.cz, info.cz, voxpot.cz a další zdroje...
O médiích a internetu se nechává informovat z webů
www.mediar.cz, www.mediaguru.cz, www.lupa.cz, www.digizone.cz, www.radiotv.cz, www.mam.cz, www.mediahub.cz, www.parabola.cz, satcentrum.com, www.medialne.sk, www.strategie.sk, www.mediainfo.cz (Newton), včetně odkazů z www.fekar.cz/media.

NA OKRAJ DNÍ 1.-31. 5. 2022... ARCHIV     TÉMATA
31. 5. 2022
Jak jsem před týdnem předpověděl, Severodoněck padl do rukou Rusů, i když to nebylo "brzo."

Ruští vojáci na pozici ukrajinské armády pod Světlodarskem v Doněcké oblasti, zdroj Kommersant

O válce na Ukrajině se nechávám pravidelně informovat ze zahraničních médií. Jsou to online zprávy Sky News, příspěvky britského korespodenta BBC Steva Rosenberga, ale i informace ruského deníku Kommersant.

V jeho sekci multimédia je fotogalerie války na Ukrajině, která překvapivě nabízí snímky z obou strany fronty. Vybral jsem z ní jeden obrázek který ukazuje, jakým způsobem se zde válka vede. U snímku je popisek: Ruští vojáci na pozici ukrajinské armády pod Světlodarskem v Doněcké oblasti. Takže nejdříve se všechno kolem rozstřílí a to, co zbyde, se vítězně obsadí. Tady bylo obranné postavení ukrajinské armády uprostřed polí, ale ve městě jsou domy a lidé.

Rychlé přičlenění Chersonu k Rusku referendem po krymském vzoru (tehdy se konalo měsíc po majdanu a po obsazení krymského parlamentu zelenými mužíčky) se zatím nekonalo, teď se o něm uvažuje v perspektivě měsíců až jednoho roku. Což vypovídá o pokračujícím odporu místních obyvatel proti okupaci. Také proto asi okupanti v Chersonu vypnuli mobilní služby a internet.

x x x
Věta: "Podle mého názoru musí v příštích dvou měsících nastat pohyb směrem k vyjednávání a jednání o míru, aby mohl být v hlavních rysech načrtnut výsledek této války. A to dříve, než to vyvolá otřesy a napětí, které bude stále těžší překonat, zvláště mezi výsledným vztahem Ruska, Gruzie a Ukrajiny k Evropě. V ideálním případě by dělicí čára měla vrátit status quo ante, ke stavu před konfliktem, kterou pronesl americký exministr zahraničí Henry Kissinger (99 let) na letošním setkání v Davosu, vyvolala na Ukrajině i jinde negativní reakce.

Možná také proto, že média ji interpretovala jako přímou výzvu, aby Ukrajina přenechala část svého území Rusům. Přičemž Kissinger v celém rozhovoru se pouze točil na svém oblíbeném tématu "umění diplomacie", které je schopno řešit konflikty a nastolit rovnováhu. Kromě toho přiznal, že budoucí "dělící linii" dnes nelze definovat a bude ji obtížné odhadnout.

x x x
Generální ředitel České televize Petr Dvořák uspořádal dnes tiskovou konferenci, na které informoval o Strategii udržitelnosti veřejné služby ČT pro roky 2023 a 2024, jejíž podstatou jsou škrty a omezení aktivit a služeb ČT v rozsahu 910 milionů korun. Kromě jiného skončí vysílání reprízového programu ČT3.

V článku Hospodářských novin s titulkem "Česká televize propustí stovky lidí a omezí výrobu pořadů, na zvýšení poplatků ale vhodná doba není" projevil svoji ignoranci poslanec za ANO Martin Kolovratník, který s propouštěním lidí souhlasí, ale vypnutí kanálu pro seniory kritizuje. Že prý to vlastně nic nestojí: „Když to zjednoduším, jen naládujete počítače filmy a počítač je sám pouští, personální náklady jsou minimální,“ dodal Kolovratník. Že existují také poplatky ochranným organizacím, tzv. reprízné, jest mu evidentně zcela neznámo.

Jako Hurvínek válku si bohužel představují televizní provoz i někteří vládní poslanci, kteří tvrdí, že je možné zachovat současný rozsah služeb, když se bude šetřit. Přičemž stále platí jednoduché pravidlo: za málo peněz málo muziky. Reálná hodnota TV poplatku stanoveného v roce 2008 na 135 Kč měsíčně (cena jedné krabičky dražších cigaret) vlivem inflace klesla na dnešních 86 korun.

Současnou situaci médií veřejné služby výstižně popsal Filip Rožánek vyzývající koalici, aby přešla od slov k činům. Jenomže: "...koalice chtěla ze všeho nejdřív protlačit nový systém volby radních, protože to má několik politiků jako své téma a protože se k tomu vláda s nesmyslným termínem zavázala v programovém prohlášení."

x x x
Abych nezapomněl: otvírákem českých médií těchto dnů však není Ukrajina, ani zvláštní zasedání Evropské rady o sankcích, ani média veřejné služby, ale uprchlíci (zvláště ti se snědou kůží), rostoucí ceny energie, inflace a domácí hádání, kdo za to může.
x x x
Zástupce šéfredaktora zpravodajství František Lutonský zrušil svůj účet na Twitteru.
Když to "zmizení" radostně okomentoval Martin Kolovratník, Jindřich Šídlo mu odpověděl: "Nějak mě to uniklo. Prý vám ale zmizel Švachula. Na devět let."
Čím upozornil na rozsudek v korupční kauze brněnského místostarosty, exčlena ANO.
x x x
Dodatečně po uzávěrce (už v červnu) uvádím: Na Mistrovství světa v ledním hokeji Česko v neděli 29. května po desetiletém půstu získalo medaili - byla bronzová - prohráli jsme s Kanadou, porazili USA. Oslavy byly veliké - a také divoké - jako by to bylo zlato.
A protože dnes je všechno politikum, v ruských médiích jsme se mohli dočíst, že na tu medaili jsme dosáhli nečestným způsobem, jen proto, že v Helsinkách a Tampere nebylo Rusko a Bělorusko.
| nahoru |

25. 5. 2022
Z informací o Ukrajině vybírám dva odkazy.
Tím prvním je twitterové vlákno Jana Ludvíka z Institutu politologických studií FSV UK, které začíná větami "Západní veřejnost žije iluzí, jak hodný ukrajinský David porazil zlého ruského Goliáše.... Začala opotřebovávací válka, hodně pomalá a vyhraje ten, kdo vydrží déle…"
Ludvík zde dále připomíná, že ruská armáda se poučila z chyb, a že materiální převaha je stále na straně Ruska.

V této souvislosti mě zaujala zpráva ukrajinského generálního štábu, že "Moskva nemá dostatečné zásoby vysoce přesných raketových zbraní, zintenzivnila proto využití letectva k podpoře pozemních jednotek."

x x x
Druhý odkaz směřuje na reportáž Sky News o otřesných podmínkách válečného života v Severodoněcku (jenž asi brzy padne do rukou Rusů).
Kromě jiného se zde popisují ne příliš přátelské reakce místních obyvatel ve vztahu k britským reportérům: jeden jim vyčetl, že Britové dodávají Ukrajině zbraně pro pokračování války, jiný obvinil britskou vládu, že těch zbraní nedodala dost na to, aby válka už skončila.
Reportáž je bohatě ilustrována fotodokumentací a grafikou, stojí za zhlédnutí.
x x x
Jak už bývá v médiích pravidlem, stovky anonymních obětí na Ukrajině se v médiích vždy dostanou do stínu události s adresným zabíjením, jakou byl včerejší masakr devatenácti dětí a dvou dospělých osmnáctiletým výrostkem ve škole v texaském městečku Uvalde. Další z řady školního zabíjení.
x x x
Po koronaviru dnes už ani pes neštěkne. V médiích ho nahradila nová virová choroba - opičí neštovice, které včera dorazily také do Česka.
Ministerstvo zdravotnictví již vydalo k nemoci informační materiál. Karanténa po blízkém styku s nakaženým trvá 21 dnů. Očkování proti neštovicím u nás skončilo v roce 1980.
x x x
Na sítích se diskutovala funkce vládního zmocněnce pro oblast médií a dezinformací Michala Klímy, který si na Twitteru postěžoval, že dostává stížnosti, k jejichž vyřízení nemá kompetence. A tak si zde odkládám odkaz na rozhodnutí vlády z 24. března 2022 o zřízení funkce, jakož i Statut, kterým byl Klíma do funkce vybaven.
x x x
Při inovaci a aktualizaci záhlaví Louče jsem zjistil, že letos v únoru skončil mediální web ceskamedia.cz. Kdysi ho provozoval jihočeský podnikatel Jaroslav Berka. Že skončila také istrategie.cz a Soukupův marketingsales.cz, to jsem věděl už dříve.
| nahoru |

20. 5. 2022
Ukrajina. Obránci Azovstalu se postupně vzdávají. Podle některých indicií - neboť k přesným informacím, co se děje na frontách, se člověk nedostane - Rusové na Donbase postupují svým známým stylem - bez ohledu na ztráty, materiální převaha musí zvítězit.

Vystoupení plukovníka Chodarjonoka v ruském televizním pořadu "60 minut" jsem z pohledu médií komentoval v blogu pro Aktuálně.cz. Na Louči zde.

x x x
Není tomu tak dávno, co jsem reagoval na emotivní reakce Markéty Pekarové Adamové vůči Viktoru Orbánovi v příspěvku Když média zkreslují a politici to vy(zne)užívají.

Podobná situace vznikla u zprávy ČTK "EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií."
Na webu Echo24 ji "tvůrčím způsobem" zestručnil místní žurnalistický nedouk (zřejmě Záviš Dobiašovský) a uvedl ji naprosto zavádějícím titulkem "Brusel žádá pro Česko pokutu. Nemáme v zákoně kvóty na evropské filmy."
Značka -zvd- vůbec nepochopila podstatu nové směrnice (EU) 2018/1808, jejímž klíčovým bodem je rozšíření regulace na platformy pro sdílení videonahrávek (YouTubeři apod.). Ustanovení o kvótách v ní stojí na okraji, navíc ty kvóty v našem zákonu pro AV služby už máme.
Kromě toho Komise vyčkávala 18 měsíců (směrnice se měla implementovat do podzimu 2020), než se odhodlala spustit uvedenou proceduru. Tím nechci nijak Směrnici obhajovat. Když se projednávala v radě EU, Česká republika hlasovala proti.

(K problému směrnice jsem se vyjadřoval několikrát: Budou se regulovat i youtubeři? 1.4.2019, Budou se měnit mediální zákony 17.8.2020, nebo komplexně Proměny mediální legislativy 15.2.2021.)

x x x
Jenomže jak je u našich politiků obvyklé, tuhle pokroucenou mediální informaci se rozhodl komentovat na Twitteru poslanec Jan Skopeček (ODS) tirádou proti Bruselu: "Ne, to nejsou zprávy z nějakého paralelního vesmíru, EK nás chce trestat za chybějící kvóty na filmy. Domníval jsem se, že v době války na Ukrajině a energetické krize začne EK konečně řešit skutečné problémy EU."
Jestliže lidé a politici - namísto aby si věci prověřili a zkoumali skutečnou situaci v terénu - reagují podle povrchních nebo jednostranných médií, tak se nedivme, že tak často šlapou vedle. Jestliže jde o politika vrcholového, pak to může vést ke katastrofám.
x x x
Takovou bylo i americké rozhodnutí zaútočit v březnu 2003 na Irák. Ve středu 18. května se svět pobavil přeřeknutím bývalého amerického prezidenta George W Bushe, který v projevu ve své knihovně v Dallasu - s odkazem na Putina - odsoudil "rozhodnutí jednoho muže začít zcela neospravedlnitelnou a brutální invazi do Iráku... měl jsem na mysli Ukrajinu".
x x x
Poslanci opět vybírali kandidáty do Rady České televize. Výsledkem jsou jména 3+12 finalistů. Mezi nimi chybí exradní Zdeněk Šarapatka, který svoji kandidaturu zrušil.
Vystoupení kandidátů zaznamenal online a později na Lupě Filip Rožánek.
x x x
"Novinařinu, která stojí na velkém množství otevřených zdrojů" zajímavě popsal v Médiáři Jakub Jetmar.
Až do loňského roku jsem se snažil některé studenty žurnalistiky v semináři "Práce s informacemi" přesvědčit, že by neměli opisovat z Googlu, ale obracet se k primárním zdrojům. Bohužel ne vždy úspěšně. Nicméně po našem společném textu (s Ludmilou Trunečkovou) "Novinář a jeho zdroje v digitální éře" je prý stále poptávka.
| nahoru |

16. 5. 2022
Eurovision Song Contest, mezinárodní písňovou soutěž s rodným listem z roku 1956, letos 14. května vyhrála Ukrajina, kterou do čela poslaly divácké hlasy hlavně z pobaltských republik a Polska (podle porot byla Ukrajina čtvrtá, nejméně diváckých hlasů přišlo ze Srbska).
Rusko (první účast 1994, pak pravidelně od 2000) bylo letos pod nátlakem řady členských zemí EBU ze soutěže vyloučeno, ruské televize přenos ze sobotního finále nevysílaly.
x x x
proměny strategie ruského útoku na Ukrajině V italském Turinu Ukrajina zvítězila, na rusko-ukrajinské frontě zatím stále nerozhodnuto. Ukrajinské úspěchy u Charkova, ruské útoky na Donbase. Dodávky zbraní ze Západu pokračují. Není jasno, zda a jak rychle se dostávají na frontu. Rusové systematicky ničí infrastrukturu země. Pohonné hmoty se musí na Ukrajinu dovážet, soukromá osobní doprava prý už na ně nemá nárok.
Obklíčení vojáci v Azovstalu se stále nevzdali, Rusko odmítlo jejich evakuaci navrhovanou Tureckem. A tak se tady možná dočkáme další Srebrenice.
Přiloženou mapu, na níž jsou vyznačeny proměny ruské útočné strategie, jsem ulovil na Twitteru, autor neznámý.

Škoda, že článek Tomáše Vlacha v Lidovkách Filtrovaná Ukrajina je za paywallem. Podává svědectví o ruské armádě, policii a tajných službách evidujících Ukrajince a jejich postoje ve stylu někdejších čistek KGB.

K dispozici jsou i další zdroje o situaci na druhé straně fronty, například překladové materiály Lucie Sulovské na konzervativninoviny.cz. Mám na mysli včerejší článek Miliony Strelkovů nebo příspěvky novináře Šury Burtia z ruského nezávislého webu Meduza "Jak je to možné" díl 1 a díl 2.
Ze stejného serveru si tady ještě uložím odkazy na seriál z knihy Mashy Gessenové o Putinovi Muž bez tváře (díly 1, 2, 3a, 3b, 4, 5, 6, 7, 8) a také stať Anatola Lievena z FT o ruských elitách.

x x x
Ve stínu Ukrajiny, uprchlíků, energetických problémů a inflace (dnes také zahájené opravy Barrandovského mostu) zůstaly v médiích výsledky Konference o budoucnosti Evropy. Konference, k jejíž občanské části jsem se vloni vyjádřil dosti skepticky, skončila plenárním zasedáním a 9. května vydáním závěrečné zprávy, která má s přílohami přes 300 stran.
Nečetl jsem ji, ale shrnutí jsem našel ve zprávě ČTK a také v komentáři právníka Tomáše Břicháčka.
x x x
Jmenování Aleše Michla guvernérem České národní banky vyvolalo v médiích a na sociálních sítích bouři převážně kritických názorů a knížecích rad, jak zkrotit dvucifernou inflaci.
Názory ekonomů na zvyšování úrokových sazeb rozebral na FB ekonom Jaroslav Borovička, podle něhož "nejracionálnější úvahu o současné situaci uveřejnil v MF Dnes Václav Klaus".
Protože se Borovička ironicky a dosti pohrdlivě vyjádřil k názorům stálého návštěvníka televizních obrazovek Lukáše Kovandy, získal moji důvěru a věřím mu. Při tom mě napadlo: Kdyby tak Václav Klaus zůstal u financí a nepletl se do politiky...
x x x
O víkendu se konal XI. sjezd KSČM, na němž europoslankyně Kateřina Konečná obhájila předsednický post, když starý stalinista Josef Skála a mladá krev Miloš Krajča svoje kandidátky stáhli. Sociální sítě: nomen omen? Znamená volba předsedkyně, že KSČM už bude brzy na konečné?
x x x
Správce domény cz oznámil, že od června přestane blokovat osm domén dezinformačních webů, a ponechá "dotčené domény vyřazené ze zóny pouze na základě příkazu soudu, Policie ČR nebo jiného kompetentního orgánu státu." Konečně!
x x x
V Izraeli houstne atmosféra, po sérii teroristických útoků byla zastřelena (zřejmě z izraelské strany) novinářka Širín abú Aklahová pracující pro Al-Džazíru.
Video z jejího pohřbu, do něhož necitlivě zasáhla izraelská policie, vyvolalo ve světě pobouření, vyjádřil se i náš ministr zahraničí.
x x x
Ve Finsku začalo Mistrovství světa v ledním hokeji - bez ruských a běloruských mužstev - které Mezinárodní hokejová federace (IIHF) vyřadila po jistém váhání, když Finsko oznámilo, že oba týmy na svém území nestrpí. Jako obvykle, začali jsme porážkou se Švédskem 3:5.
x x x
Přeladil jsem si svůj set-top box a tak mohu sledovat ukrajinský televizní program 1+1 (v multiplexu Českých radiokomunikací od 11. dubna) a od 5. května také dětský program Nickelodeon Ukraine Pluto.
| nahoru |

12. 5. 2022
Bývaly doby, kdy Louč nabízela přidanou hodnotu ve zprávách o české mediální scéně. Dnes už je to bohužel minulost. Stále více obsahu médií je za paywallem, a médií na internetu přibývá. A tak se Louč stále více stává mým soukromým deníčkem.

Tak například nestíhám sledovat informace o průběhu války na Ukrajině.
Zdá se mi však, že česká média se až příliš soustřeďují na úspěchy Ukrajinců - například u Charkova - aniž si všímají, že pomalu ale jistě Rusové postupují v Donbasu.
Podle některých zpráv se tady dostali až k administrativním hranicím tzv. Luhanské republiky, což jest jeden z cílů - vytlačit Ukrajince ze samozvaných republik. V Doněcké republice se jim to prý příliš nedaří. Ukrajinci se tady sice pochlubili, jak zmasakrovali pontonový most a jeden ruský prapor na řece Siverskyj Doněc. Poslední zprávy však říkají, že přechod přes tuto obrannou linii se Rusům podařil jinde.

x x x
pomník v Mariupolu - převzato z Nova gazeta Poté, co se 9. května v Moskvě konala vojenská přehlídka na Rudém náměstí (k vidění také na českých TV kanálech, chyběla letecká přehlídka, Putin nevyhlásil mobilizaci ani válku, jen opakoval své lži), konaly se po celém Rusku tradiční pochody "Nesmrtelných pluků" - podle ruských zdrojů letos s rekordní účastí 12 milionů lidí. Zda spontánně, či organizovaně, toť otázka.
Nicméně ta tradice tady existuje a proto je tak úspěšný žolík ruské propagandy - bábuška s praporem, který je pro ni svatý.

Protože jsem byl v Rusku naposledy před 37mi lety, rád bych věděl, zda tam ještě přetrvává jiná tradice, která byla spontánní a neorganizovaná - svatební květiny mladých sezdaných párů pokládané k válečným pomníkům.

x x x
Česká média teď více než zprávy z bojiště zajímá, jak stát naloží s asi 2500 romskými Ukrajinci, z nichž asi čtyři stovky bivakují na Hlavním nádraží.
Pro část z nich se nyní postavil stanový tábor v Troji na místě, kde před rokem stály stany pro bezdomovce v covidové karanténě.
x x x
Populistickou kampaň zaměřenou proti uprchlíkům a vládě, která se o ně stará, rozbalil naplno Tomio Okamura ve všeobecné rozpravě na 19. schůzi 10. května.
O problému mluvil téměř celou hodinu, až členové vlády na protest proti jeho urážkám opustili sál a jednání ten den skončilo.
Ze schváleného pořadu této schůze, která začala už v dubnu, se do dneška podařilo projednat sotva čtvrtina bodů. Mezi nimi je také - již po kolikáté zařazeno? - schvalování výročních zpráv Českého rozhlasu a České televize v letech 2018-2020.
x x x
Když na mimořádné 20. schůzi ve dnech 3.-4. května Sněmovna projednávala novelu zákona o pojistném na veřejné zdravotní pojištění, opozice opět sáhla k obstrukci.
Zákon, který snižuje platby za státní pojištěnce, čímž chce vláda ušetřit čtrnáct miliard, prošel do druhého čtení po celodenní a celonoční rozpravě, při níž vynikali poslanec Okamura (řečnil přes dvě hodiny) a expremiér Babiš (řečnil hrubého času čtyři hodiny), z jehož projevu zaujala v médiích výzva k samovyšetření varlat.
Na novelu zákona o střetu zájmů. který by omezil veřejné funkcionáře ve vztahu k vlastnictví médií, účasti na veřejných zakázkách a na investičních pobídkách, se už nedostalo.
x x x
Finové chtějí požádat o vstup do NATO. Dnes to oznámilo společné prohlášení prezidenta a premiérky.
Jak znám poměry ve Finsku, Finové by to neudělali, kdyby s nimi do toho nešli i Švédové. Další z kontraproduktivních následků Putinova rozhodnutí napadnout Ukrajinu.

Na zimní rusko-finskou válku 1939-40 jsem vzpomínal nedávno v třetím pokračování Ukrajinských přemítání.
Ještě před 24. únorem jsem přeložil rozhovor s finským prezidentem (také o Putinovi).
Po ročním pobytu a osmiletých pravidelných návštěvách této země jsem se pokusil o porovnání toho, co má Česko s Finskem společné, a v čem se naše dějiny liší.

x x x
Financial Times natočil rozhovor s Henry Kissingerem, který kromě jiného říká:
"Myslím, že (Putin) špatně odhadl mezinárodní situaci a zjevně špatně odhadl možnosti Ruska ustát tak velkou operaci – a až nastane čas urovnání sporu, všichni musí vzít v úvahu, že se nevracíme k dřívějším vztahům. Postavení Ruska už kvůli tomu bude jiné – ne protože bychom to my požadovali, ale protože si to postavení vytvořili."
x x x
Seznam Zprávy přinesl 8. května rozhovor s Čechem, který už několik týdnů bojuje na Ukrajině v první linii.
Kdosi na sítích vyslovil domněnku, že je to člověk z twitterového účtu @barbarian_cohen, který zde rovněž bojoval, a 9. května oznámil, že z jednotky odchází. Není to pravda.

Včera prezident Miloš Zeman vyslovil souhlas ke vstupu do ozbrojených sil Ukrajiny pro 103 českých občanů, kteří o to požádali podle branného zákona.

| nahoru |

2. 5. 2022
Kde jsou doby, kdy zprávy o bouřlivých prvomájových demonstracích se objevovaly na titulních stránkách českých deníků. Dnes takové zprávy přicházejí jen ze zahraničí. V Česku se slaví klidně a v malých skupinkách.
x x x
"Je to člověk, který (...) se dopustil zločinu proti míru, a zločin proti míru je synonymem válečného zločinu." Tahle slova o Vladimíru Putinovi, která pronesl prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro TV Prima (předtočeno v sobotu) si v Moskvě asi za rámeček nedají.

Rozhovor se neobešel bez útoku na novináře (nejpitomější tvor na zeměkouli), na závistivé hlupáky (není nutné mít pokoru při rozhovoru se závistivými hlupáky) a také na předsedkyni Sněmovny Pekarovou (je prokletím české politiky). Ale jinak prezident - s výjimkou obhajoby své milosti Miloši Balákovi - mluvil o současných problémech poměrně rozumně a vypadal svěže.

Což František Lutonský na Twitteru komentoval: "Máme opravdu špičkové zdravotnictví. To je neuvěřitelný." Následná debata vyloučila možnost, že by tento komentář umístěný na Twitter v průběhu vysílání prezidentova rozhovoru patřil někomu jinému.

x x x
Zatímco o prvomájovém vystoupení českého prezidenta ruská média mlčí, pár křiklounů při projevu spolkového kancléře Olafa Scholze (sociálního demokrata) jenž na prvomájovém odborářském shromáždění v Düsseldorfu obhajoval podporu Ukrajině, si na ruských médiích našlo prostor okamžitě.
x x x
Deník KSČM Haló noviny se ode dneška mění z deníku na týdeník. Změnil také internetovou doménu halonoviny.cz na ihano.cz, kde našel své internetové místo s novým názvem Naše pravda.
Co se však nemění, jsou komentáře Jaroslava Kojzara
| nahoru |